Aydınlatma Metni
 • Kurumsal
 • Ürünlerimiz
 • Hizmetlerimiz
 • İndirme Merkezi
 • Teknik Bilgiler
 • Haberler & Blog
 • Kariyer
 • Bayiler
 • İletişim
 • Tarihçemiz

  Atom Mühendislik CK Şirketler Grubu bünyesinde 2004 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı ; Sanayide Statik Elektriğin meydana getirdiği zararları ortadan kaldırmak için mühendislik bilgimiz ile ideal üretim tesisleri kurmak ve tesislerde kullanılacak antistatik malzemelerin tedariğini sağlamaktır.

  2010 yılında özellikle ilaç , medikal,optik ürünlerin üretildiği sanayi şirketlerinde sürtünme ve ayrıştırmaya bağlı oluşan tozun vermiş olduğu zararları önlemek adına üretimlerini "TEMİZ ODA " alanlarında yapan firmalara destek olmak amacı ile şirketimizde "TEMİZ ODA SARF MALZEMELERİ" bölümünü açtık ve dünya'nın önde gelen markaları ile hizmetimizi daha da üst seviye'ye çektik. Yine aynı yıl içerisinde Elektronik imalat sektörünün kullanmış olduğu "DRY Kabinet, SMD Sayma Makineleri, PCB Panelleme Makineleri, Sterio Mikroskop " gibi demirbaş ürünler içinde "ELEKTRONİK ÜRETİM MAKİNALARI" birimi ile toplamda 3 departman ve her departmanda Fizik, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri ile en üst düzey teknik bilgi ve güçlü stoklarımız ile Türk sanayi şirketlerine hizmet vermekteyiz.

  Avrupa ve Asya ülkelerinden temsilcisi olduğumuz firmaların ürünlerini Türk üreticilerine sunan firmamız , aynı zamanda "nonstat" tescilli markamız altında antistatik tekstil ürünleri , metalize poşet , ESD eldiven , gibi ürünleri üreterek ithalat rakamlarını düşürmekte ve ihracat için dünya pazarlarını girme mücadelesi vermektedir.

  Güçlü stok , satış sonrası teknik destek , kalibrasyon hizmeti ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap verme sürecimizi ISO :9001 kalite sertifikası ile taçlandırdık.

  Vizyon ve misyon beyanlarımıza uymak için sizlerden aldığımız kuvvet ile var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

  Vizyon

  Atom Mühendislik CK Şirketler Grubu bünyesinde, Türkiye'nin önde gelen antistatik malzeme ve temiz oda sarf malzemeleri tedarikçisi olarak, ulusal ve uluslararası alanda tanınan ve tercih edilen bir marka olmayı hedefliyoruz.

  Misyon & Vizyon

  Misyon

  Atom Mühendislik CK Şirketler Grubu bünyesinde, sanayideki antistatik malzeme ve temiz oda sarf malzemesi ihtiyaçlarını karşılamak için, müşterilerimize kaliteli, güvenilir ve çevre dostu ürünler sunuyoruz.

  Çevre Politikamız
  Kalite Politikamız
  Bilgi Güvenliği Politikamız

  Atom Mühendislik ve çalışanları olarak ilgili ulusal ve uluslar arası yasal mevzuatlara ve düzenlemelere uygun ,sürdürülebilir kalkınma ve döngüsel ekonomi ilkeleri doğrultusunda tüm süreçlerimizde çevre performansımızı arttırmak için çevre yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesine ve çevrenin korunmasına ilişkin taahütlerimiz aşağıda dikkatinize sunulur.

  • İlgili mevzuatların takibini yapmak ve gereğini yerine getirmek

  • BM sürdürülebilir kalkınma hedefleri, BM küresel ilkeler sözleşmesinin ilk 10 maddesine uyacağımızı

  • Çalışanlarımızı, tüm 3. şahış firma ve ilgili tarafları çevrenin korunması konusunda bilinçlendirmek amacıyla eğitim faaliyetleri düzenlemeyi,

  • Çevre üzerindeki olası etkileri kontrol altında tutmayı ve en aza indirmek için uygun teknoloji kullanmayı

  • Çevresel kirliliği önlemek amacıyla, yasal, uluslararası mevzuatlar ve müşteri gerekliliklerini takip etmeyi ve bunlara uyum sağlayarak çevre performansını sürekli iyileştirmeyi,

  • Türkiye Cumhuriyetinin belirlemiş olduğu çevre politakalarına harfiyen uyacağımızı iş bu kurumsal sitemizde arz ederiz.

  "Türkiye'nin Sektöründe Tek Mühendislik Firması" sloganı ile yola çıktığımız 2004 yılından beri müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için, müşteri odaklı bir yönetim anlayışıyla; ürün ve hizmet kalitesinde sürekliliğin sağlanmasını kendimize hedef olarak belirledik.

  Bu doğrultuda;

  • Her bir iş sürecimizi, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlayacak ve uygulayacağız. Müşteri beklentilerini sürekli olarak analiz ederek beklentilerin ötesinde ürünler ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra bizimle çalışan tedarikçilerimizi, “kalite ekip işidir” felsefesine göre ekibimizin bir parçası olarak kabul edecek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için kalite yönetim sistemimize entegre hale getirmeye devam edeceğiz.

  • Şirketimiz müşteri mülkiyetine ve özeline saygılı olmayı ilke edinerek sürekli gelişime açık bir anlayış ile sektöründe "öncü ve örnek" olmayı amaç edinmiştir.

  • Ulusal ve uluslararası standartları ve yasal mevzuatı sürekli olarak tarayarak, kurduğumuz öz değerlendirme sistemi ile bu düzenlemelere tam uyumlu olarak çalışmaya devam edeceğiz. Sürekli gelişim felsefemizi “ISO Yönetim Standartları” kurallarına entegre ederek, kaliteyi ve güvenliği şansa bırakmayacağız. Sistemli çalışmanın önemini, organizasyonumuzdaki tüm kademelerde hissedilecek şekilde vurgulayarak bu anlayışı bir kurum kültürü haline getirmeye devam edeceğiz.

  • Firma imajımızı devamli yükseltmek için her departmanımızda çalışan arkadaşlarımıza gerekli bilgilendirmeler yapılacak ve sektörün en saygın ve bilinirliği en yüksek şirket olmak için bütün yasal mevzuatlara harfiyen uyulacaktır.

  • Bizler için en önemli kaynak, gerektiğinde zor şartlarda özveri ile çalışan personelimizdir. Bu sebeple, personelimizin sürekli gelişimini sağlayacak ve her bir personelin, kendini bu büyük ailenin değerli bir ferdi olarak hissetmesi için gereken her türlü hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz.

  • Çevre politikalarına uygun gerekli bütün çalışmalar yapılacak, geri dönüşüm ve kaynaklarının verimli kullanımı için gerekli her türlü eğitimler şirket içi ve şirket dışından sağlanacaktır.

  • Sektörümüz ile ilgili son gelişmeleri sürekli yakından takip edip, müşterilerimiz için faydalı olabilecekler anlık bilgilendirme platformlarımız üzerinden gönderilecektir.

  • Kalite yönetim sistemimizin ISO 9001 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesi, belgelendirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi, Toplam Kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşılması için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.

  Bu politikada Bilgi Güvenliği kurumun bilgi varlıklarının aşağıdaki özelliklerinin korunması olarak tanımlanır:

  • Gizlilik: Bilginin sadece yetkili kişiler tarafından erişilebilir olması,

  • Bütünlük: Bilginin yetkisiz değiştirmelerden korunması ve değiştirildiğinde farkına varılması,

  • Kullanılabilirlik: Bilginin yetkili kullanıcılar tarafından gerek duyulduğu an kullanılabilir olması.

  Bu politika, kurum Bilgi İşlem altyapısını kullanmakta olan tüm birimleri, üçüncü taraf olarak bilgi sistemlerine erişen kullanıcıları ve bilgi sistemlerine teknik destek sağlamakta olan hizmet, yazılım veya donanım sağlayıcılarını kapsamaktadır.

  Kurum yönetimi:

  • Kurumun güvenilirliğini ve temsil ettiği makamın imajını korumak,

  • Üçüncü taraflarla yapılan sözleşmelerde belirlenmiş uygunluğu sağlamak,

  • Kurumun temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin en az kesinti ile devam etmesini sağlamak amacıyla kurum bilişim hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılan tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarının bilgi güvenliğini sağlamayı hedefler.

  Kurumun risk yönetim çerçevesi, bilgi güvenliği risklerinin tanımlanmasını, değerlendirilmesini, işlenmesini kapsar. Risk değerlendirmesi, uygulanabilirlik bildirgesi ve risk işleme planı, bilgi güvenliği risklerinin nasıl kontrol edildiğini tanımlar. Bu planın gerçekleştirilmesinden yönetim sorumludur.

  Kurum yönetimi olarak, Bilgi Güvenliği Politikası' nın uygulanmasının sağlanmasının ve kontrolünün yapılmasının, güvenlik ihlallerinde de gerekli yaptırımın icra edilmesinin yönetim tarafından desteklendiğini beyan ederim.

  Atom Mühendislik 8000’den fazla kuruluşta tercih ediliyor.

  Ekibimiz

  Genel Müdür
  Cengiz Karataş
  Satış ve Pazarlama Müdürü
  Cihan Ceylan
  Mali İşler Müdürü
  Özge Gültekin
  Teknik Koordinatör
  Umut Çelebi